سرطان به‌عنوان دومین عامل اصلی مرگ‌ومیر در سراسر جهان شناخته‌شده است. باوجود فعالیت ده‌ها هزار نفر در مراکز پژوهشی و درمانی، تشخیص زودهنگام سرطان و درمان هدفمند و به‌موقع آن، همچنان برای جوامع علمی ناشناخته باقی‌مانده است. با این حال اگرچه سرطان ممکن است قابل‌درمان نباشد ولی قابل‌پیشگیری است. تمرکز بر بهبود زندگی اجتماعی، ترک سیگار، تغییر رژیم غذایی از جمله مواردی هستند که تاثیر قابل‌توجهی در پیشگیری از سرطان دارند.
آگاهی از سرطان و تشخیص زودهنگام نجات جان بسیاری را ممکن می‌سازد لذا افزایش تمرکز بر توسعه و اجرای استراتژی‌های پیشگیری مؤثر، ضروری می باشد. در این راستا مرکز پیشگیری از سرطان نسترن به‌عنوان بنیادی مردم نهاد برای پیشگیری از سرطان، به یادبود “شادروان بانو نسترن رزمجو” که در تیرماه 1393 به دلیل ابتلا به سرطان ریه فوت شدند، برای بهره گیری از توانمندی فرهیختگان، متخصصین و دانشمندان رشته های مختلف باهدف توسعه و اتخاذ استراتژی‌های پیشگیری از سرطان در مجموعه ای منسجم، با حمایت واحد تحقیقات سرطان شرکت داروسازی پارس تک رخ تأسیس گردید. هدف اصلی این مرکز ارائه بستری برای همکاری ملی و بین‌المللی برای مقابله با سرطان است، به امید آنکه در آینده منجر به نجات جان میلیون‌ها انسان شود.

برای مقابله با چالش سرطان همه با هم پیمان بسته ایم، نهایت تلاش خود را در این مسیر به کار گرفته ایم و این مأموریت و هدف را به اشتراک گذاشته‌ایم زیرا ما بر این باوریم که “همگی در زندگی یکدیگر نقش داریم، پس همه با هم در مسیر پیشگیری از سرطان”

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن