درباره nccp

 NCCP (مرکز پیشگیری سرطان نسترن) به‌عنوان بنیادی مردم نهاد برای پیشگیری از سرطان ، به یادبود شادروان بانو نسترن رزمجوکه در تیر 93 ( ژوییه 2014) به دلیل ابتلا به سرطان ریه فوت شدند، راه اندازی شد. Nccp برای بهره گیری از توانمندی فرهیختگان و انکولوژیست ها، جراحان، رادیولوژیست‌ها، زیست شناسان مولکولی ،آسیب شناسان، روان شناسان، داروسازان ، سیاست‌گذاران، متخصصین و مشاوران ژنتیک، تغذیه، ورزش، بهداشت و … باهدف توسعه و اتخاذ ستراتژی‌های مربوط به پیشگیری از سرطان در مجموعه ای منسجم ، تأسیس گردید.

Nccp مرکزی مرتبط و تحت حمایت واحد پیشگیری از سرطان شرکت داروسازی پارس تک رخ می‌باشد. هدف اصلی این مرکز ارائه بستری برای همکاری ملی و بین‌المللی برای مقابله با سرطان است.که منجر به نجات جان میلیون‌ها انسان خواهد شد. 
برای مقابله با این چالش، ما نهایت تلاش خود را برای ارائه یک پلت فرم دقیق و کارامد در پیشگیری از سرطان به کار بسته‌ایم.افراد مشارکت کننده در NCCP این مأموریت و هدف را به اشتراک گذاشته‌اند زیرا ما بر این باوریم که "ا همگی در زندگی یکدیگر نقش داریم."

اهداف nccp (چرا nccp تاسیس گردید؟)

سرطان به‌عنوان دومین عامل اصلی مرگ‌ومیر در سراسر جهان شناخته‌شده است ،با برآورد 8.2حدود میلیون مرگ‌ومیر در سال 2012 که در همان سال، با افزایش نرخ 11٪ 14.1 میلیون مورد جدید در سطح جهانی تشخیص داده شدند (با توجه به اطلاعات داده‌شده توسط GLOBOCAN and WHO ) تشخیص زودهنگام سرطان و درمان هدفمند و به‌موقع آن ،همچنان برای جوامع علمی ناشناخته باقی‌مانده است. تنها چند روش برای تشخیص سلول‌های سرطانی موجود گردش خون وجود دارد (CTC) که عبارتند از CellSearch®، Maintrac® و. StemCell® CTC تلاشی رو به تزاید در ایجاد مراکز تحقیقاتی و درمانی سرطان در سراسر جهان در طول دو دهه گذشته دیده می‌شود. باوجود فعالیت ده‌ها هزار نفر در مراکز پژوهشی و درمانی سرطان ، این رمز و راز همچنان حل نشدنی باقی مانده است.تابه‌حال، پیشنهاد این بوده که گرچه سرطان ممکن است قابل‌درمان نباشد ولی قابل‌پیشگیری است. مواد غذایی طبیعی و فعالیت‌های فیزیکی روش‌های قابل‌توجهی در پیشگیری از سرطان هستند. توصیه‌های دیگر (بر اساس یافته‌های WCRF / AICR،) تمرکز بر بهبود زندگی اجتماعی، ترک سیگار، تغییر رژیم غذایی، و هنر درمان است. آگاهی از سرطان، مشاوره به خانواده بیمار و تشخیص زودهنگام کمک به نجات جان بسیاری را ممکن می‌سازد . افزایش تمرکز بر توسعه و اجرای (استراتژی‌های پیشگیری مؤثر، ضرورت دارد. ایجاد مرکز پیشگیری از سرطان به‌عنوان یک پلت فرم برای انکولوژیست ها، سیاست‌گذاران، مشاوران، جراحان، رادیولوژیست‌ها، زیست شناسان مولکولی و آسیب شناسان به‌منظور جلب استراتژی‌های پیشگیری با شعار "هماهنگی بهتر پیشگیری بهتر" لازم است.