هم اندیشی برای مبارزه جدی با کالاهای قاچاق در سطح عرضه/عوارض محصولات آرایشی قاچاق و تقلبی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو  " ایفدانا "، جلسه هم اندیشی در خصوص نحوه جمع آوری کالاهای قاچاق در سطح عرضه با حضور دکتر مصطفی اسماعیلی، رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو و مدیرانی ازاین سازمان برگزار شد. در این جلسه همچنین، مدیر کل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مدیر کل اداره صنایع دارویی و بهداشتی دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، دبیر انجمن واردکنندگان فرآورده های آرایشی ، بهداشتی و عطریات  و تعدادی از شرکت های واردکننده آرایشی و بهداشتی حضور داشتند.در این جلسه مباحث مختلفی در خصوص نحوه جمع آوری محصولات آرایشی و بهداشتی در سطع عرضه، جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور و دیگر موارد بحث و تبادل نظر شد.لازم  به ذکر است سازمان غذا و دارو در امر مبارزه با قاچاق برنامه های مختلفی را در این چند سال اجرا و یا در حال اقدام دارد و یکی از سازمان های موفق در زمینه مبارزه با کالاهای قاچاق می باشد.

*** ازمهم تریم مضرات مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی تقلبی و قاچاق می توان به، حساسیت پوستی،ریزش موی شدید،صدمات کبدی،آکنه و جوش سرسیاه و ایجاد لکه های پوستی اشاره کرد .

منبع خبر: پایگاه خبری سازمان غذا و دارو 

20خرداد؛آغاز برنامه عملیاتی پایش و پالایش برچسب گذاری در سراسر کشور/هر هفته 25 محصول پایش خواهد شد

مهندس سعید رضایی، دبیر کمیته ی کشوری برچسب گذاری و بسته بندی اداره کل نظارت بر فرآورده های خوراکی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو " ایفدانا "، از آغاز برنامه ی عملیاتی پایش و پالایش برچسب گذاری از 20 خرداد در سراسر کشور خبر داد. وی گفت: با توجه به اینکه پایش و پالایش برچسب فرآورده های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی در ارتقاء سلامت مصرف کننده با هدف اطلاع رسانی صحیح و جلوگیری از گمراه شدن مصرف کننده از برنامه های عملیاتی و مهم به شمار می رود به همین علت این برنامه در دستور کار تمامی معاونت های غذا و دارو قرار گرفته است. مهندس رضایی ادامه داد: در این راستا تمامی معاونت ها باید کنترل و نظارت بر برچسب فرآورده های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی تولیدی و وارداتی دائما در دستور کار قرار داده و در صورت مواجه هرگونه عدم انطباق ضمن پیگیری های قانونی تا حصول نتیجه، گزارش عملکرد به اداره ی کل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی ارسال گردد. وی اظهار داشت:  هرکدام از معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی موظف است هر هفته اقدام به پایش و پالایش حداقل 25 برچسب غذایی، آشامیدنی تولیدی  و وارداتی متفاوت به صورت رندوم از سطح عرضه نماید. لازم به ذکر است در خصوص پایش و پالایش فرآورده های خوراکی، آشامیدنی برچسب ها، هرکدام از معاونت ها علاوه بر گزارش هفتگی مربوط به آن حوزه (مازاد بر حداقل 25 عدد برچسب فرآورده) می تواند از پتانسیل مسئولین فنی با ایجاد انگیزش های لازم بهره برداری کند، منوط به اینکه صحت و دقت اطلاعات مورد تایید باشد. دبیر کمیته ی کشوری برچسب گذاری و بسته بندی اداره کل نظارت بر فرآورده های خوراکی،آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در پایان گفت: مسئولیت جسن اجرای دقیق برنامه به عهده معاونت غذا و دارو بوده و نظارت بر صحت و دقت اطلاعات ارسالی بر عهده مدیر نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی می باشد.

منبع خبر: پایگاه خبری سازمان غذا و دارو

 

خواص دارویی روغن هسته انار

روغن هسته انار علاوه بر اثرات پیشگیری و درمان سرطان پوست، برای پوست های خشک، حساس و آسیب دیده بسیار مؤثر است.
 
روغن هسته انار علاوه بر اثرات پیشگیری و درمان سرطان پوست، برای پوست های خشک، حساس و آسیب دیده بسیار مؤثر است.

پویا عزیزی، متخصص تغذیه گفت: اسید پونیسیک موجود در روغن هستند انار دارای خواص ضد التهابی، مسکن دردهای عضلانی و اثر آنتی اکسیدان است.
 
وی افزود: خاصیت آنتی اکسیدانی این روغن با جلوگیری از اکسیداسیون اسیدهای چرب و در نهایت تقویت سیستم ایمنی در جلوگیری از بیماری هایی نظیر سرطان پوست، چاقی بیش از حد، دیابت و اختلالات قلبی مؤثر است.
 
این متخصص خاطر نشان کرد: روغن هسته انار به دلیل داشتن ترکیبات فیتواستروژنیک در پیشگیری و درمان پوکی استخوان و بیماری های عروقی ناشی از کاهش استروژن بسیار مؤثر است.

افتتــاح خــط تولیــد دارو

 افتتـــــاح خــــط تولیـــد دارو ، شرکــــت داروســـــازی پارس تـــک رخ همزمان با اختتامیه نخستین نمایشگاه فن بازار سلامت  

 

خط تولید دارو ، شرکت داروسازی پارس تک رخ در مرکز رشد واحد های فن آوری فرآورده های دارویی با حضور معاون تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت جناب آقای دکتر ملک زاده و هیات همراه افتتاح گردید.

نخستین نمایشگاه فن بازار سلامت منطقه ی شمال شرق کشور در مشهد

مشهد- نخستین نمایشگاه تخصصی فن بازار سلامت در منطقه شرق کشور همزمان با نخستین روز دهه مبارک فجر طی مراسمی روز سه شنبه مورخ 95/11/12 در پژوهشکده بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گشایش یافت.

مدیر اجرایی این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: این مجموعه با نام 'نفس سلامت' به منظور شناسایی و معرفی محصولات تولیدی شرکتهای مستقر در مراکز رشد و پارکهای علم و فناوری شمال شرق کشور از 12 تا 14 بهمن ماه برپا است.
دکتر مجید ممیزان افزود: در این نمایشگاه 40 شرکت از دانشگاههای علوم پزشکی مستقر در استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی حضور دارند که 10 شرکت از این تعداد دانش بنیان هستند.
وی ادامه داد: شرکتهای حاضر در این نمایشگاه 80 محصول تولید داخل در حوزه سلامت و در بخشهای تجهیزات پزشکی، فراورده های دارویی، فناوری اطلاعات سلامت، لوازم مصرفی و تجهیزات رفاهی بیمارستانی را ارائه می کنند.
او گفت: بازدیدکنندگان از این نمایشگاه روسای دانشگاههای علوم پزشکی شمال شرق کشور، مدیران مراکز رشد و فناوری و انجمن تجهیزات پزشکی و فروشندگان تجهیزات پزشکی هستند.
وی افزود: موضوع فن بازار تلاش در راستای تبادل و معرفی توانمندیها، ایده ها و نوآوریهای شرکتهای دانش بنیان برای تولید انبوه محصول به سرمایه گذاران و صنعتگران است.
او طراحی و تولید ماشین بیهوشی، گیاهان دارویی، سامانه های آی.تی، نوبت دهی پزشکان، توانبخشی، نانوداروها و درمان بیماریها مختلف را از جمله محصولات تولیدی ارائه شده در این زمینه عنوان کرد.
وی گفت: صندوق پژوهش و فناوری ثامن و شرکت ایران بنیان به عنوان مجری و حامی نمایشگاه فن بازار سلامت مشهد به شمار می روند.

  • 1
  • 2